Znajomość pór roku i miesięcy w języku niemieckim

Każdy z nas ucząc się mówić od najmłodszych lat w pewnym już starszym wieku zaczyna się interesować tym, co go otacza dookoła. Często pyta mamy dlaczego raz jest gorąco, a raz pada śnieg, czy deszcz? Od czego to zależy? Na te i inne pytania odpowiedzą oczywiście w szkole nauczyciele, gdyż dzieci w okresie szkoły podstawowej uczą się tych rzeczy.

No, ale przecież…

Tak samo jest w pozostałych krajach. W Niemczech nauczyciele przywiązują szczególnie dużo uwagi co do metod nauczania dzieci. I tak na przykład chcąc je nauczyć miesięcy po niemiecku, czy też dni tygodnia po niemiecku stosują metodę zabawy, przez co maluch szybciej zapamięta przekazywane mu informacje i będzie potrafił je rozpoznać w praktyce. Jest to wielkie odciążenie dla rodziców, gdyż w innym wypadku dziecko by ich zamęczało stertą pytań, które dorosłym wydają się być oczywista.

Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż będziemy zasypywani podobnymi pytaniami bardzo długo, aż dziecko wyrośnie z tego. Mówić po niemiecku nie jest prostą sprawą zwłaszcza dla dziecka, które przyjechało do tego kraju z rodzicami w wieku 6, czy 7 lat, gdyż podstawy językowe poznawało w swoim ojczystym języku. Inaczej jest wówczas z dziećmi, które od małego uczyły się tego języka. Kraj ten na szczęście uwzględnia dzieci z innych krajów i oferuje im naukę w polskiej szkole z nauką języka niemieckiego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż dziecko nie będzie się zniechęcać do nauki, ale pomalutku przebywając z rówieśnikami nauczy się ich języka, co znacznie ułatwi mu życie.

Dla naszych pociech jest to dobry start zwłaszcza, gdy zamierzamy zostać w tym kraju na dłużej, czy też na stałe. Przebywanie z osobami mówiącymi w innych językach jest wspaniałą praktyką dla nas, w szybki sposób przyswoimy sobie język, co oczywiście potem wykorzystamy w celach zawodowych. Jednak dla głodnych wiedzy polecam kurs języka niemieckiego, gdyż jest on dodatkowym atutem w poszukiwaniu ciekawej, dobrze płatnej pracy. Przyda się on również kiedy zechcemy wrócić do Polski i tu pracować na dobrym stanowisku.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Jedna myśl na temat “Znajomość pór roku i miesięcy w języku niemieckim

  1. Ula jest jak pula

    Skąd Ty te pomysły bierzesz co?

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www