Widzisz różnicę?

W życiu codziennym każdy człowiek zapewne częściej wypowiada się mówiąc niż pisząc. Jest to normalne zjawisko, gdyż ciągle prowadzimy z kimś dialog. Dlatego powinniśmy starać się o to, aby nasza wymowa była poprawna i co najważniejsze komunikatywna. Wyjeżdżając za granice naszego kraju sprawa się jeszcze bardziej komplikuje.

Dobra niania w Niemczech

Często zastanawiamy się kim tak naprawdę chcieli byśmy zostać w przyszłości. Dylemat ten mają głównie osoby, które nie mają żadnych życiowych pasji. Osoby, które ją mają za wszelką cenę dążą do wyznaczonego przez siebie celu, aby móc robić w życiu to co naprawdę kochają, bo tylko wtedy taka praca wykonywana od serca ma naprawdę sens.

Typy wymowy niemieckiej

Dzisiaj porozmawiamy sobie o wymowie języka niemieckiego. Wymowa niemiecka nie jest jednolita. Kiedy obserwujemy język ludzi solidnie wykształconych, którzy mówią poprawnie, zauważymy u nich pewne różnice w wymowie, w przypadku, gdy pochodzą z różnych stron Niemiec. Ta odmienność wymowy zauważana jest przede wszystkim w tonacji, oraz barwie głosu.

Czy Ty też mówisz z błędami?

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest mówić z błędami? Na kulturę naszych wypowiedzi składają się bowiem dwa czynniki takie jak poprawność oraz sprawność językowa. Nie ma takiej opcji, aby posługując się danym językiem nie popełniać błędów. Jest to proces niestety nieunikniony, gdyż każdy popełnia błędy językowe nie zależnie od tego czy jest się dzieckiem, czy […]

Ucz się szybciej, dzięki odpowiedniej diecie!

Na dobrą kondycję wpływa nie tylko nasza sprawność fizyczna, ale przede wszystkim zdrowie. To, jak się odżywiamy ma istotne znaczenie dla naszej figury, jak również dobrego samopoczucia i ogólnej sprawności. Trening pamięci np. ucząc się niemieckiego warto uzupełnić lekkimi ćwiczeniami. Chcesz się efektywnie uczyć – zadbaj o wagę! Co zrobić, gdy jemy mało, a waga […]